الگوریتم رنک برین گوگل google rankbrain چیست؟

الگوریتم رنک برین گوگل چیست؟

الگوریتم رنک برین یک الگوریتم یادگیری ماشینی (AI) است که به بهبود جستجوهای گوگل کمک می کند. این الگوریتم با تجزیه و تحلیل نحوه تعامل کاربران با نتایج جستجو، می تواند درک بهتری از سؤالات جستجوی کاربران پیدا کند و از آنها برای بهبود جستجوهای آینده استفاده کند. به این ترتیب، رنک برین به گوگل کمک می کند تا بفهمد که شما واقعاً از جستجوهای خود چه می خواهید.

الگوریتم رنک برین گوگل چطور کار می کند؟

الگوریتم رنک برین گوگل google Rankbrain بخشی از الگوریتم اصلی گوگل است که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی، به گوگل در درک پرس و جوهای جستجو کمک می‌کند. اگر شما یک بازاریاب آنلاین هستید، مطلع هستید که گوگل از مدت‌ها پیش الگوریتم‌هایی را برای مرتب‌سازی نتایج جستجو در نظر گرفته است.

در گذشته، الگوریتم گوگل به صورت دستی توسط مهندسین انسانی کدگذاری می‌شد. اما Rankbrain با استفاده از هوش مصنوعی، به الگوریتم اضافه‌ای از درک می‌دهد. این فناوری به صورت خودکار و بدون نیاز به درخواست انسان، الگوریتم را تغییر می‌دهد. Rankbrain از کلمات کلیدی به عنوان نقطه شروع استفاده می‌کند و اهمیت تاکتیک‌های مختلف مرتبط با آنها را تغییر می‌دهد، از جمله بک لینک، ارتباط محتوا، طول محتوا و غیره.

الگوریتم رنک برین گوگل، تحلیل تعامل کاربران با نتایج جستجو را انجام می‌دهد و در صورت رضایت کاربران از الگوریتم جدید، آن را حفظ می‌کند. در غیر این صورت، به حالت قبلی بازمی‌گردد. آزمایش‌ها نشان داده است که Rankbrain باعث پیشی گرفتن 10 درصد از مهندسان گوگل شده است و بنابراین از نظر بازاریابان آنلاین، دارای پتانسیل بسیار زیادی است.

مزایای الگوریتم رنک برین گوگل چیست؟

استفاده از عناوین جذاب

وقتی صحبت از الگوریتم Rankbrain گوگل به میان می‌آید، عناوین نقش مهمی در ارائه دید، ترافیک و دسترسی به محتوای شما دارند و با ایجاد محتوای خوب سایت عملکرد بهتری خواهد داشت.

باید به گونه‌ای پست‌ها را تولید کنیم که خوانندگان را جذب و باعث افزایش کلیک‌ها شوند. برای شروع، سعی کنید عناوینی با احساسات قوی‌تر ایجاد کنید، زیرا این اولین نقطه تماس با کاربران خواهد بود.

نکته دیگری که Rankbrain و کاربران از آن استقبال می کنند، گنجاندن عدد در عناوین است. به عنوان مثال، اگر در مورد یافتن بهترین دوره سئو در ایران می نویسید، باید از عنوانی مانند 5 مزیت بهترین دوره سئو در ایران استفاده کنید. توصیه می کنیم از اعداد استفاده کنید و ببینید آیا این تأثیر کلی بر نحوه دید شما برای کاربران دارند.

استفاده از اعداد در عناوین منجر به جذب توجه و افزایش نرخ کلیک می‌شود. حتی اگر متن به صورت فهرستی نباشد، از اعداد (مثل آمار، درصد و غیره) به روش‌های خلاقانه‌ای برای جلب توجه بیشتر استفاده کرد.

استفاده از کلمات کلیدی کوتاه

در سالهای پیش محتوا حول یک کلمه کلیدی متمرکز بود و صفحه را بر همان اساس بهینه می کردیم. قبلاً، گوگل کلمات کلیدی بلند را به صورت جدا جستجو می‌کرد، حتی اگر مجموعه کلمات مشابهی را با ترتیب متفاوتی شامل می‌شد. اما با الگوریتم گوگل رنک برین صرف نظر از ترتیب کلمات، عبارات پیرامون موضوع مشابه نتایج جستجوی تقریباً یکسانی را حفظ خواهند کرد. بنابراین، بهینه‌سازی برای کلمات کلیدی طولانی مهم نیست.

در عوض، کلمات کلیدی بلند با کلمات کلیدی کوتاه ​​جایگزین شده اند. این ها عبارات کوتاه تری هستند که حجم جستجوی بیشتری نسبت به کلمات کلیدی بلند دارند. رنک برین صفحات را برای استفاده از کلمات کلیدی متوسط رتبه بندی می کند. البته، محتوای شما باید خلاقانه و مرتبط باشد تا بتوانید رتبه ای عالی کسب کنید.

بهبود تجربه کاربری

بنابراین، در حال حاضر ما به طور کامل درک می‌کنیم که Rankbrain یک ابزار بسیار موثر برای درک کلمات کلیدی در رابطه با عبارتی است که در آن استفاده می‌شود. اما چگونه این الگوریتم کار می‌کند تا به کاربران نتایجی که بیشترین ارتباط را دارند را ارائه دهد؟ Rankbrain ابتدا جستجوهای کاربران را به عنوان یک مفهوم تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس تصمیم می‌گیرد که آیا نتایج ارائه شده به کاربران مفید بوده‌اند یا خیر.

Rankbrain، الگوریتمی است که برای رتبه‌بندی صفحات وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود. این الگوریتم به صفحاتی که برای آن‌ها زمان بیشتری صرف می‌شود و در نتیجه کاربران بیشتری از اطلاعاتی که ارائه می‌دهند، حمایت می‌کنند، اولویت می‌دهد. بنابراین، وقتی کاربری سؤالی مشابه را جستجو می‌کند، ابتدا صفحاتی که بیشترین ارتباط را با سؤال دارند، نمایش داده می‌شوند و سایر صفحات حذف می‌شوند.

الگوریتم Rankbrain به نحوه تعامل کاربران با نتایج خاص توجه زیادی دارد و برای ارائه نتایج بهتر، سخت‌تر از آنچه فکر می‌کنید کار می‌کند.

درک هدف کاربر از جستجو

گوگل میلیون ها صفحه را به صورت دستی اسکن می کرد تا کلمات کلیدی مورد جستجوی کاربران را پیدا کند. اما متأسفانه، این روش گاهی اوقات منجر به ارائه اطلاعات نادرست می شد، زیرا کلمات کلیدی به عنوان خود کلمات جستجو می شدند و فاقد بافت خارج از معنای مورد نظر خود بودند. به عنوان مثال، اگر کاربری عبارت بهترین دوره سئو در ایران را جستجو کند، گوگل به جای عبارت دوره سئو، ایران و بهترین را جستجو می‌کرد.

بنابراین، نتایج اغلب به اشتباه بازگشت داده می‌شوند و در واقع آنچه که کاربر به دنبال آن است، نیستند. اما با استفاده از فناوری رنک برین گوگل قادر است جملات کامل را درک کند و مجموعه‌ای واضح از نتایج را برای جستجوهای کاربران ارائه دهد. به نظر می‌رسد یادگیری ماشینی قادر است درک کند که کاربر چه سوالی می‌پرسد، اما این کار را با جستجوی مجموعه‌های نسبی از کلمات کلیدی و عباراتی که اغلب با هم ظاهر می‌شوند، انجام می‌دهد.

گوگل در حال کار برای درک بهتر هدف جستجوگر است و Rankbrain این کار را با تبدیل کلمات کلیدی به مفاهیم انجام می‌دهد. این فرآیند بیش از تنها تطبیق کلمات کلیدی است و به شما کمک می‌کند تا صفحاتی را پیدا کنید که دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستید پوشش می‌دهند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *