مهمترین دلایل ارتقا سایت

مدت زمانی که یک کاربر برای وبگردی در اینترنت صرف می کند بسیار زیاد است! مصرف کنندگان زمان قابل توجهی را برای خرید و تحقیق در مورد یک محصول صرف می کنند و برای یک کسب و کار در حال رشد، داشتن یک سایت جذاب برای تبدیل کاربران به مشتری دائمی بسیار مفید است.

اگر صاحب سایت هستید و نتایجی که انتظار داشتید را نگرفته اید به احتمال زیاد سایت شما به ارتقا نیاز دارد.

الگوریتم ها به سرعت در حال تغییراند و برای بدست آوردن قسمتی از بازار باید ابتدا وب سایتتان را شناسایی کنید. مشتریان احتمالی در مورد اطمینان و کیفیت سایت بر اساس قابلیت و طراحی قضاوت خواهند کرد. ابتدا باید مهمترین دلایل ارتقا سایت را پیدا کنید تا مطمئن شوید که سایت همانطور که باید کار می کند.

دلایل مهمی که نشان می دهد سایتتان به ارتقا نیاز دارد!

ارتقا سایت

داشتن سئو ضعیف

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو یکی از عوامل مهم موفقیت سایت است. اگر از روش‌های سئو برای ساختاردهی به سایت استفاده نکنید احتمال دارد که موتورهای جستجو یا کاربران ‌سایت شما را پیدا نکنند.

‌سایت یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است که اگر به درستی طراحی نشده باشد یا به طور مداوم بروزرسانی نشود، به سادگی این منبع قدرتمند را از دست می‌دهید.

رتبه پایین سایت

برای هر سایت استفاده از سئو و درک بازاریابی محتوا بسیار حیاتی است. عملاً تنها راهی است که می‌توانید به تعداد زیادی از مشتریان جدید دست یابید.

وقتی یک کاربر از موتور جستجو استفاده می‌کند، این فناوری از الگوریتم‌های خاصی برای شناسایی وب سایت‌هایی که تغییر نکرده‌اند یا محتوای خود را به روز نمی‌کنند، استفاده می‌کند. اگر سایت شما دارای محتوای جذاب و آموزشی است که به طور مداوم به روز می‌شود، احتمالاً نسبت به رقبای خود دید بهتری خواهید داشت.

اما اگر سایت را کنار گذاشته اید احتمالاً در موتورهای جستجو رتبه پایین‌تری خواهید داشت و در نتیجه، دید شما با مشکل مواجه خواهد شد. یک راه خوب برای اطلاع از وضعیت شما این است که  سایت خود را در گوگل جستجو کنید. رتبه شما کجاست؟ اگر رقبای شما رتبه بالاتری دارند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در استراتژی های بازاریابی خود تجدید نظر کنید.

سایت طراحی شده با فلش

اگر وب‌سایت شما هنوز از فلش استفاده می‌کند باید بدانید که بیشتر دستگاه‌های اپل، از جمله آیفون و آیپد، از فلش پشتیبانی نمی‌کنند. برخی از موتورهای جستجو از جمله گوگل، بینگ و یاهو نمی‌توانند وب‌سایتی را که با فلش ساخته شده بخوانند.

این وضعیت نه تنها برای سئو سایت شما مضر است بلکه کاربران برای ورود به سایت شما باید یک افزونه جداگانه نصب کنند. استفاده از فلش به طور قابل توجهی تجربه کاربیر را کاهش می‌دهد، زیرا استفاده از آن دشوار است.

HTML5 یک جایگزین عالی برای فلش است که توسعه دهندگان از آن برای ویژگی های متحرک استفاده می کنند. علاوه بر این، HTML5 روی همه مرورگرها و گوشی های هوشمند کار می کند.

سرعت سایت

مطالعات نشان می‌دهند که بازه صبر کاربران معمولاً بین ۲ تا ۸ ثانیه است. اگر صفحه سایت برای بارگیری زمان زیادی می‌برد، اکثر بازدیدکنندگان احتمالاً سریعاً از سایت خارج می‌شوند. اگر ‌سایت قدیمی و کند است، مشتریان شما احتمالاً به شک و تردید می‌افتند.

یک وب سایت کند می‌تواند نشان‌دهنده یک تجارت غیرحرفه‌ای باشد. زمان بارگذاری طولانی نه تنها مشتریان را ناراحت می‌کند، بلکه برای رتبه‌بندی موتور جستجوی شما نیز مشکل‌ساز است. یک ‌سایت سریع اطمینان می‌دهد که مشتریان شما در سایت شما باقی می‌مانند و فرصت می‌یابند تا با کسب و کار شما آشنا شوند.

ترافیک سایت، بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل نمی کند

شاید در نظر داشته باشید که ترافیک سایت شما به فروش تبدیل نمی‌شود. بسیاری از وب سایت‌ها با وجود داشتن ترافیک مناسب و انجام دادن گام‌های صحیح بازاریابی، موفق نمی شوند ترافیک ا تبدیل به فروش کنند. ممکن است به خاطر نقص‌ محتوای سایت باشد. Google Analytic  به بهبود و تبدیل کاربران به مشتریان دائمی کمک  می کند. در برخی موارد ممکن است مشکل در تجربه کاربری باشد.

قدیمی شدن طراحی سایت

اگر مدتی است که عناصر سایت خود را به روز نکرده اید، شاید نیاز باشد که بر روی زیبایی آن کار کنید. بیشتر مشتریان طراحی و عملکرد وب سایت را با کارایی تجارت در نظر می‌گیرند. همانطور که می‌دانید، یک سایت فقط یک فرصت برای ایجاد اثر اولیه مثبت را دارد. به همین خاطر سایت باید در بهترین حالت ممکن باشد.

نرخ پرش بالا

اگر با بک اند سایت آشنایی ندارید، حالا زمان مناسبی برای یادگیری آن است. گوگل آنالیتیکس می‌تواند اطلاعات کاملی درباره نرخ پرش ‌سایت ارائه دهد. متأسفانه، نرخ پرش بالا نشان‌دهنده عملکرد ضعیف ‌سایت است.

نرخ پرش بالا به این معناست که کاربران در اولین تماس با سایت شما ارتباط خوبی برقرار نکرده اند و سریعاً سایت شما را ترک می‌کنند و به سایت دیگری می‌روند. این ممکن است به دلیل تجربه کاربری نامناسب یا طراحی ضعیف سایت باشد. اگر مشتریان نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند در ‌سایت شما پیدا کنند، احتمالاً سایت شما را ترک خواهند کرد.

سازگار نبودن سایت با نسخه موبایلی

75 درصد از کاربران اینترنت وقت خود را در اینترنت و از طریق گوشی همراه صرف می‌کنند، که این درصد در حال رشد است. بنابراین، سازگار بودن سایت با نسخه موبایل در زمانی که صحبت از تجربه کاربری مثبت است، بسیار مهم است.

نکته مهم دیگر این است که موتورهای جستجو، زمان بارگذاری در موبایل را در رتبه بندی سایت در نظر می گیرند. اگر کاربران بیش از حد زمان انتظار را داشته باشند، بعید است که حتی سایتتان را بررسی شود. بنابراین، طراحی سایت و تجربه کاربری مناسب برای موبایل و دسکتاپ بسیار اهمیت دارد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *