نحوه بازیابی از جریمه گوگل

جدا از بازیابی از جریمه گوگل هدف اصلی اکثر افراد از داشتن و راه اندازی یک وب سایت، جلب توجه بازدیدکنندگان و هدایت آنها به محتوای سایت است. در زبان سئو، این ترافیک را ترافیک موتورهای جستجو می‌نامند. بدست آوردن رتبه بالا در نتایج گوگل بسیار مهم است، اما به دلیل رقابت بسیار بالا در فضای آنلاین، این کار دشوارتر شده است. بسیاری از کسب و کارهای جدید به تمرین پیوند سازی می‌پردازند و سعی می‌کنند ترافیک را جذب کنند. با این حال، این عمل مخالف دستورالعمل‌های گوگل است و ممکن است منجر به جریمه وب سایت شما شود.

اگر اخیرا وب سایت شما کاهش ترافیک پیدا کرده است امکان دارد که گوگل آن را جریمه کرده است. برای دانستن پاسخ تا انتهای مقاله نحوه بازیابی از جریمه گوگل همراه باشد

شناسایی جریمه گوگل

اگر ترافیک شما کاهش یافته است، این به معنای داشتن جریمه های گوگل نیست. در برخی موارد، ممکن است به طور تصادفی یک الگوریتمی راه اندازی شده است که بر ترافیک شما تأثیر می‌گذارد. درک تفاوت بین تأثیر جریمه وب سایت شما و راه‌اندازی یک الگوریتم بسیار مهم است، زیرا تعیین می‌کند که چگونه یک برنامه بازیابی مشخص را تشکیل دهید.

بک لینک ها

چندین نوع بک لینک مضر وجود دارد که تاثیرات منفی بر رتبه وب سایت شما دارند و ممکن است باعث جریمه شدن شوند.

بروزرسانی الگوریتم های گوگل

جریمه‌ها ممکن است بدون اطلاع قبلی به دنبال یک تغییر کوچک یا گروهی از تغییرات رخ دهند و در بیشتر موارد باعث کاهش ترافیک سایت شما می‌شوند. متأسفانه، شناسایی این نوع جریمه بسیار سخت تر است زیرا بدون اخطار اتفاق می افتد. با این حال، برای شناسایی و نوع اقدامی که باید انجام دهیم، به داده‌ها نگاه کنید و دوره زمانی را که شروع به از دست دادن ترافیک کرده‌اید تجزیه و تحلیل کنید. این داده‌ها را با تاریخچه تغییرات الگوریتم گوگل مقایسه کنید و ببینید آیا چیزی مطابقت دارد یا خیر. الگوریتم هایی که تاثیر مستقیم بر روی ترافیک وب سایت شما دارند الگوریتم پاندا گوگل و الگوریتم پنگوئن گوگل است.

الگوریتم پنگوئن و پاندا چیست؟

ممکن است نام دو موجود زیبا باشد، اما پنگوئن و پاندا در مورد سایت و محتوای شما بسیار فراتر از حیوانات هستند. صرف نظر از اینکه این یک جریمه است یا یک به روز رسانی الگوریتم، منبع کاهش ترافیک اغلب پنگوئن یا پاندا است. به طور خاص، پاندا بر کیفیت محتوا تمرکز می کند و پنگوئن به بک لینک ها و توزیع متن لینک نگاه می کند.

بازیابی از جریمه های گوگل

بازیابی از جریمه الگوریتم پاندا گوگل

توجه به کیفیت محتوای وب سایت بسیار مهم است، زیرا جریمه پاندا به دلیل محتوای ناکافی، تبلیغات بیش از حد، تکراری بودن، زمان بارگذاری نامناسب و سرعت سایت و غیره اعمال می شود. این مشکلات نه تنها بر رتبه موتور جستجوی شما تأثیر می گذارند، بلکه بر اعتبار و قابل اعتماد بودن بازدیدکنندگان هم تأثیرگذار هستند. بنابراین، حل این مشکلات بسیار حیاتی است.

به نظر می‌رسد محتوای سایت شما ضعیف است و زمان بارگیری طولانی  باعث می‌شود که مردم از تعامل با شرکت یا محصول شما خودداری کنند. برای بهبود این موضوع، به دنبال محتوای تکراری یا کیفیت پایین در صفحات خود باشید و از ابزارهای وب مستر برای بهبود استفاده کنید.

بازیابی از جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل

برای بازیابی این نوع جریمه، باید انکرتکست را تجزیه و تحلیل کنید که شامل یافتن یک برنامه است که می تواند یک گزارش بک لینک برای وب سایت شما ایجاد کند. پس از تجزیه و تحلیل برنامه، نمای کلی وب سایت خود را بررسی کنید و به دنبال تغییرات هدفمند کلمه کلیدی، URL های مستقل و غیره باشید.

حتما به خاطر داشته باشید که پنگوئن به دنبال وب‌سایت‌هایی می‌گردد که انکرتکست دارند و فقط حاوی کلمات کلیدی مشابه هستند. به تجزیه و تحلیل گزارش بک لینک ها نگاه کنید و منبع انکرتکست را شناسایی کنید و در صورت نیاز از disavow استفاده کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *